Akcja segregacja- happening przedszkolaków z „Dwójeczki”.

Przedszkole Publiczne nr 2 w Bartoszycach promuje działania ekologiczne.  Edukuje dzieci oraz upowszechnia idee ochrony środowiska w  społeczność lokalnej. Jako placówka będąca dumną posiadaczką „Zielonej Flagi” nasza przedszkole podjęło się zorganizowania kampanii Fundacji Nasza Ziemia promującą segregacje odpadów. W dniu  18 września dzieci z grupy „Jeżyków” i „Pszczółek” zorganizowały happening ekologiczny. Przemaszerowały ulicami miasta z transparentami zachęcającymi do segregacji odpadów. Dzieci rozdawały mieszkańcom miasta ulotki przypominające o konieczności  zwiększenia ilości odpadów poddawanych segregacji. Celem działań było nie tylko zachęcenie mieszkańców do systematycznego segregowania odpadów, ale również podniesienie poziomu poprawności segregowania odpadów.

Małgorzata Michałowska-Kuźmowicz