Akcja ” Góra grosza”

Sprawozdanie z  akcji ” Góra grosza” przeprowadzonej w naszym przedszkolu

Od 23 listopada do 04 grudnia 2015r.  w naszym przedszkolu  przeprowadziliśmy zbiórkę monet groszowych w ramach akcji „Góra Grosza”. Organizatorem XVI już edycji akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Celem akcji jest m.in. zebranie funduszy na pomoc dla istniejących Domów Dziecka, tworzenie nowych Rodzinnych Domów Dziecka oraz na programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych.
Na początku akcji przybliżyliśmy jej zadania wszystkim przedszkolakom i rodzicom poprzez oplakatowanie  przedszkola specjalnymi plakatami. Monety zbierane były do specjalnie do tego celu przygotowanych puszek z logo „Góra Grosza”. W akcji uczestniczyli dzieci z naszego przedszkola razem z rodzicami, oraz pracownicy naszego przedszkola. Zebraliśmy 137, 77 zł.

Dziękujemy za aktywny udział w akcji!  Kolejna za rok!

Monika Mysiewicz