Przedszkolacy w wojsku

Przedszkolacy z naszego przedszkola w piękny majowy dzień odwiedzily Jednostkę Wojskową w  Bartoszycach.  Dzięki uprzejmości dowództwa przedszkolaki wybrały sie na wycieczkę , a tam czakały na nie same niespodzianki. W koszarach dzieci zobaczyły sprzęt bojowy, czołgi, samochody bojowe , sprzęt artyleryjski, broń i wiele ciekawych   sprzetów   wykorzystywanych na codzień w jednostce. Duże wrażenie na zebranych wywarła salwa honorowa i defilada przy akompaniamencie orkiestry wojskowej.

Dzieci uczestniczyły w prezentacji pojazdów wojskowych: armat, samochodów, sprzętu wojskowego, czołgów. Miały możliwość wejść do środka pojazdów, co sprawiło im ogromną radość. Żołnierze stworzyli bardzo miłą atmosferę, dzięki której dzieci były śmiałe, zadawały pytania, oglądały broń oraz podziwiały wszelkie akcesoria wojskowe.
Wizyta w wojsku dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy bardzo serdecznie Dowództwu Jednostki Wojskowej w Bartoszycach za możliwość zapoznania sie bliżej z jednostką i wojskiem w naszym mieście.