Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dzień 2 kwietnia został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia.

4 kwietnia dzieci z grupy Jeżyki miały okazję solidaryzować się z osobami autystycznymi. Oglądnęły film edukacyjny „ Autyzm”, z którego dowiedziały się że wszyscy jesteśmy różni i to jest wspaniałe. Każdemu człowiekowi należą się takie uczucia jak: zrozumienie, szacunek, miłość, przyjaźń.

Dzieciom autystycznym trudniej jest odnaleźć się w różnych sytuacjach społecznych, gdyż  inaczej postrzegają otoczenie.

Przedszkolaki w tym dniu pokonały ścieżkę sensoryczną , współdziałały wykonując ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem hula-hop . Wszystkie te zadania wykonywaliśmy przy kolorowych światłach. Dzieciom światło nie przeszkadzało, a umysł dziecka z autyzmem inaczej odbiera światło, obraz , dźwięki. W ten sposób uczyliśmy się empatii. Na koniec dzieci 6 letnie odczytały hasło: ZAPAL SIĘ NA NIEBIESKO.