„Świeć gwiazdeczko”- spotkanie jasełkowe w grupie Misie

16 grudnia w grupie „Misie ” odbyło się spotkanie z rodzicami, którego głównym celem było przybliżenie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia oraz wprowadzenie świątecznego nastroju. Podczas uroczystości przedszkolaki przedstawiły rodzicom jasełka pt. „Świeć gwiazdeczko”. Małe gwiazdeczki podążały do Betlejem, śpiewały kolędy i pastorałki dla małego dzieciątka, tańczyły z szarfami do muzyki, grały na instrumentach.

Po występie nadszedł czas na wykonanie, wspólnie z rodzicami, ekologicznych ozdób choinkowych. Wszyscy zabrali się do pracy i powstały piękne aniołki, które zawiesiliśmy na naszej choince. Nagle zadzwonił dzwoneczek i w sali pojawił się Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Dzieci powitały Mikołaja piosenką i zaprosiły do tańca. A kiedy zmęczony gość usiadł pod choinką przedszkolaki powiedziały Mu wierszyk o choineczce. Mikołaj rozdał grzecznym „Misiom” prezenty i niestety musiał już pójść do innych dzieci. To wyjątkowe spotkanie było pełne radości , wzruszeń i świątecznych życzeń.