Jeżyki ogrodnikami…

Jesteśmy małymi ogrodnikami

W tym roku dzieci z grupy Jeżyki postanowiły zostać ogrodnikami  i założyć zielony ogródek. Pierwszą czynnością jaką wykonały było zakupienie rzeczy potrzebnych do jego założenia .Dlatego też przy sprzyjających warunkach pogodowych wybrali się do sklepu ogrodniczego. Po zgromadzeniu potrzebnych przyborów ( pojemniczki, doniczki, konewki), ziemi, nasionek i cebulek przystąpiły do pracy Wysiały rzeżuchę, fasolę posadzili cebulkę na szczypiorek, posadziły cebulkę lilii i bratki .Po zasianiu, zasadzeniu  i podlaniu rośliny zostały umieszczone na parapecie. Dzieci obiecały, że będą pamiętać o podlewaniu ich i będą obserwować ich  wzrost. Kiedy wyrosną będą źródłem witamin na kanapkach ( szczypiorek, rzeżucha) a kwiatki  umilą pobyt dzieci w przedszkolu.