„Światowy Dzień Książki w grupie Biedroneczki”

Światowy Dzień Książki w grupie Biedroneczki”

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Święto to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO ma na celu przede wszystkim promowanie czytelnictwa. Nie mogąc wybrać się do biblioteki całą przedszkolną grupą z powodu pandemii koronawirusa, dzieci z grupy „Biedroneczki” uczestniczyły z tej okazji w spotkaniu on line z paniami z Biblioteki Miejskiej Oddział dla Dzieci i Młodzieży. Trzydziestominutowe wirtualne spotkanie odbyło się za pośrednictwem platformy ZOOM i było wypełnione różnymi ciekawostkami na temat książek, zagadkami dotyczącymi najpopularniejszych bajek dla dzieci oraz towarzyszącą temu nauką emocji. Było też układanie wirtualnych bajkowych puzzli. Panie bibliotekarki zachęcały dzieci do sięgania po książeczki oraz korzystania z zasobów biblioteki. Dzieci pochwaliły się swoimi ulubionymi książeczkami i obiecały wykonać do nich ilustrację. Rysunki zostaną wywieszone w galerii Biblioteki Miejskiej Oddział dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Ogrodowej 1A. Bardzo serdecznie dziękujemy paniom z biblioteki : Joanna Turuta i Janina Kozłowska za współpracę i ciekawe spotkanie.