Zimowe czytanie…

,,ZIMA Z KSIĄŻKĄ” W NASZYM PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu czytanie dzieciom jest czynnością codzienną i bardzo lubianą. Wypełniamy w ten sposób misję Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, jaką  jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci. Czytanie rozwija dziecięcą wyobraźnię, stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo oraz uczy uważnego słuchania. Sprzyjały temu zorganizowane różnorodne sytuacje, na przykład spotkanie z poetą w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, czytanie przez uczniów z Klubu Miłośników Książek Szkoły Podstawowej nr 3 oraz czytający rodzice.

14 grudnia, spotkaniem z tatą Maćka  w grupie ,,Pszczółki” rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu trzymiesięczny cykl spotkań w ramach Akcji „Zima z książką”! Pan Arek przeczytał przedszkolakom parę ,,Nowych przygód Mikołajka” J. J. Sempe, R. Goscinny, małego urwisa, który ma kolegów o ciekawych imionach: Kleofas, Alcest, Gotfryd i Euzebiusz.

Z założenia spotkania w ramach Akcji ,,Zima z książką” to spotkania czytelnicze „z małym co nieco” – np. aromatyczną herbatą z konfiturą malinową i domowymi wypiekami. Mamy nadzieję, że w każdej z grup nie zabraknie chętnych do czytania dzieciom w jeszcze bardziej sprzyjającej i miłej atmosferze – a więc do zobaczenia!

Zimowe czytanie w grupie Biedroneczek

14 grudnia grupę Biedroneczek,podczas drugiego śniadania, naszą grupę odwiedził tata Wojtusia, który zasiadł przy choince i przeczytał dzieciom Przygody Franklina. Następnie wszyscy zjedliśmy zdrowe owoce i małe co nieco Biedroneczki podziękowały tacie Wojtusia za miłe spotkanie…