Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem w ramach realizacji programu profilaktycznego ? ?Dziecko bezpieczne i zdrowe?

15 listopada 2012r w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie dzieci z grupy ?Misie? z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Bartoszycach.

Tematem spotkania było utrwalenie podstawowych zasadach bezpieczeństwa dzieci na drodze, dotyczących między innymi poruszania się po chodnikach i przechodzeniu przez jezdnię.

Funkcjonariusze zwrócili także uwagę na konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa i podróżowaniu dzieci w fotelikach samochodowych. Zademonstrowali co może się zdarzyć, gdy dziecko nie jest prawidłowo przypięte w foteliku. Przedszkolaki w skupieniu słuchały rad i wskazówek. Następnie mogły wykazać się swoimi wiadomościami w Quizie dotyczącym zasad bezpieczeństwa.

Na zakończenie ciekawego i pouczającego spotkania dzieci otrzymały maskotkę Pancernika Gustawa, którą po wejściu do auta można zapiąć na pas bezpieczeństwa lub fotelik. W ten sposób Pancernik ma przypominać zarówno rodzicom, jak i dzieciom, by podczas jazdy samochodem stosować urządzenia zwiększające bezpieczeństwo w czasie podróży.