Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato…

„Czytający Rodzice w grupie Krasnoludki”

Wprowadzając dziecko w świat książek, bajek, opowiadań  zaprosiliśmy Rodziców z grupy Krasnoludki do codziennego czytania dzieciom. Książka jest źródłem wiedzy, przeżyć , emocji. Dzięki niej dzieci mają okazję poznawać otaczający świat, dobro, reagować na złe zachowania, uczyć się właściwego postępowania, wzbogacać słownik i wyobraźnię.  Czytając dzieciom dajemy przykład prawidłowej mowy, nasycamy je emocjami pomagając dzieciom odczuwać  i wyrażać emocje . Poprzez bajki stwarzamy okazję do utożsamiania się z bohaterami , interpretowania różnych sytuacji, przezwyciężania trudności, rozwiązywania problemów. Bajki podnoszą samoocenę dziecka, poprawiają jego nastrój. Podczas słuchania bajek dziecko  się odpręża, relaksuje, wycisza, sprzyja to też większej koncentracji uwagi. Czytanie bajek pobudza wyobraźnię, twórczość , kreatywność.

Pragnąc , aby dzieci chętnie sięgały po książki , słuchały a w przyszłości czytały je zaplanowaliśmy w grupie „Krasnoludków”:

  • Oglądnie prezentacji multimedialnej i słuchanie utworów J. Brzechwy przygotowanych przez panią z Biblioteki Pedagogicznej w Bartoszycach,
  • Wycieczkę do Biblioteki dla dzieci , oddział na ul. Witosa, gdzie dzieci zapoznały się z pomieszczeniami, księgozbiorem oraz słuchały bajki przygotowanej przez panię bibliotekarkę oraz wypożyczyliśmy książkę
  • Wycieczkę do księgarni, zakup wybranej przez dzieci książki

Ponadto pragniemy zachęcić wszystkich Rodziców, Babcie, Dziadków, przyjaciół naszego przedszkola do czytania dzieciom bajek w naszej grupie.

Podsumowując : naprawdę warto czytać Dzieciom

Jolanta Dzik, Danuta Banach

Krasnoludki z wizytą w bibliotece

W grupie Krasnoludków Rodzice czytają…

Krasnoludki na wycieczce w księgarni..

W grupie Skrzaty czyta mama…

W dniu 29 kwietnia 2016 r dzieci z grupy Skrzaty odwiedziła mama Amelki. Pani Kamila Spała przeczytała dzieciom opowiadanie wybrane wspólnie z Amelką  „Leniwa Zuzia” Następnie dzieci bawiły się wspólnie przy muzyce.

 

W grupie Jeżyki mamy czytają dzieciom…

„Czytanie na trawie” w grupie Jeżyki

W maju tata Olafa – Pan Krzysztof Dmitruk czytał dzieciom z grupy „Jeżyki” bajki, a że pogoda zachęcała do spędzania czasu na świeżym powietrzu, to czytanie odbyło się w naszym ogrodzie przedszkolnym. Dzieci z zapartym tchem słuchały czytanych bajek pod tytułem „Idealny letni dzień Olafa” i „Kot w butach”. Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi za wspólnie spędzony czas i za przekazanie do naszej grupowej biblioteczki dwóch nowych pozycji książkowych.