Jesienne cudaki z warzyw i owoców

Jesień to pora roku, która inspiruje do wykorzystywania swoich darów, pobudza wyobraźnię i pozwala tworzyć artystyczne dzieła. Dlatego też w naszym przedszkolu została zorganizowana wystawa ?Jesiennych cudaków z warzyw i owoców?.

Autorami przepięknych prac były dzieci wraz z rodzicami, którzy wykazali się wspaniałą pomysłowością i wyobraźnią, wykonali bardzo ciekawe prace.

Do wyczarowania ? Jesiennych cudaczków? wykorzystywali dynie, kabaczki, kukurydzę, ziemniaki, ogórki, marchew, pietruszkę, seler, jabłka, jak również inne materiały przyrodnicze takie jak liście, kasztany, żołędzie, jarzębinę, korę.

W ten sposób powstały wspaniałe warzywno – owocowe „arcydzieła” , wśród których znalazły się m.in. ślimak z kapusty, owieczka z kalafiora, krokodyl z ogórka, dyniowe głowy, zwierzaki, stworki ? potworki i wiele, wiele innych ciekawych postaci.

Wszystkie zebrane prace prezentowane były w holu naszego przedszkola. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem i ujawniła wspaniałe talenty naszych rodziców i dzieci. Była ozdoba naszego przedszkola.

Wszystkim rodzicom i dzieciom bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie, a także za wspaniałe pomysły wykonania prac.