Wpisy z miesiąca kwiecień 2026

Udział w akcji ,,Sprzątanie Świata”

W ubiegłym tygodniu dzieci z naszego przedszkola po raz kolejny wzięły udział w akcji „Sprzątania Świata”. Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie nastawienie wyruszyli spod budynku przedszkola i zajęli się oczyszczaniem okolicy naszego przedszkola. Udział w akcji ,,Sprzątania Świata” z pewnością przyczynił się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Światowy Dzień Zdrowia


Z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który obchodzony jest 7. kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się inscenizacje teatralne promujące zdrowy styl życia, przygotowane przez dzieci z grupy ,,Wiewióreczki” pt: ,,Samo zdrowie”, ,,Jak w bajce” ,,O księżniczce Zuzance i rycerzu witaminki” podczas których dowiedziały się, jak ważne jest zdrowe odżywanie, aktywność fizyczna oraz dbanie o higienę. Przedszkolaki z grupy ,,Wiewióreczki” przedstawiły je dla społeczności przedszkolnej oraz dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej nr3. W swoich grupach dzieci rozmawiały na tematy związane ze zdrowiem. Czytane były bajeczki o tematyce zdrowotnej. Dzieci wykonywały prace plastyczne na temat zdrowia oraz uczestniczyły w zajęciach ruchowych, które uświadomiły dzieciom jak ważny jest sport dla zdrowia...

Czytaj więcej

Konkurs ekologiczny ,,Eko Instrument”

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci Przedszkola Publicznego nr 2 do udziału w konkursie 🙂

Czytaj więcej

Dzieci z grupy Wiewióreczki wybrały się do centrum stomatologicznego Koryśko-Dent. Dzięki uprzejmości, pasji i wiedzy całej załogi dzieci miały okazję poznać zasady dbania o zdrowie jamy ustnej. Serdecznie dziękujemy za przemiłą atmosferę i mnóstwo przydatnej wiedzy.

Czytaj więcej

Niebieskie Igrzyska w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach

W Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach odbyły się obchody Niebieskich Igrzysk. Głównym celem wydarzenia jest upowszechnianie wiedzy na temat autyzmu oraz integracja poprzez sport. Akcja ma na celu pokazanie, że każde dziecko może czerpać radość z aktywności fizycznej, niezależnie od swoich indywidualnych potrzeb. W grach i zabawach sportowych wzięły udział dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Przygotowano specjalne konkurencje dostosowane do możliwości przedszkolaków, promujące współpracę i wzajemne wsparcie. Na zakończenie obchodów wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy, które były wyrazem uznania dla ich zaangażowania i sportowej postawy.

Czytaj więcej

Czytaj więcej