Wycieczka grup ,,Misie” i ,,Biedroneczki”

1 czerwca dzieci z grup „Misie” i „Biedroneczki” wspólnie świętowały Dzień Dziecka podczas wyjątkowej wycieczki autokarowej do Lidzbarka Warmińskiego.

Pierwszym punktem programu była wizyta w kinie, gdzie dzieci obejrzały film „Pan Ryba”. Następnie przedszkolaki spędziły aktywnie czas na placu zabaw przy tężniach, korzystając z pięknej pogody i wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.

Po pełnym wrażeń czasie na zabawie na dzieci czekała słodka niespodzianka – pyszne lody, które sprawiły wszystkim ogromną radość.

To był wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, radości i niezapomnianych przeżyć. Wspólne świętowanie Dnia Dziecka dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych emocji i wspaniałych wspomnień, które na długo pozostaną w ich pamięci...

Czytaj więcej

Czytaj więcej

,,Zdrowy i kolorowy tydzień”

W naszym przedszkolu realizowany był projekt edukacyjny „Zdrowy i kolorowy tydzień”, który łączył naukę o zdrowym odżywianiu z zabawą kolorami. Głównym celem projektu było zachęcenie dzieci do próbowania owoców i warzyw oraz budowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych. W każdym dniu dzieci i cała kadra przedszkola przychodziła ubrana w dany kolor, a zajęcia skupiały się na produktach w tej barwie. Poniedziałek był dniem czerwonym, wtorek pomarańczowym, środa żółtym, czwartek zielonym, a piątek niebieskim.

Czytaj więcej

Warsztaty czekoladowe

W naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe warsztaty czekoladowe, które dostarczyły dzieciom wielu radości i słodkich wrażeń. Przedszkolaki dowiedziały się, skąd pochodzi czekolada oraz jak powstaje ten uwielbiany przez wszystkich przysmak. Dzieci poznały również różne rodzaje czekolady i ciekawostki związane z jej produkcją.

Największą atrakcją było samodzielne dekorowanie własnych tabliczek czekolady. Mali uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem ozdabiali swoje słodkie dzieła kolorowymi dodatkami, wykazując się kreatywnością i pomysłowością. Warsztaty były nie tylko świetną zabawą, ale także okazją do zdobycia nowych doświadczeń i rozwijania zdolności manualnych.

Czytaj więcej

Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość poświęcona ekologii i trosce o środowisko. Dzieci zaprezentowały piękne występy artystyczne, podczas których śpiewały piosenki i recytowały wiersze o przyrodzie.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również ekologiczny pokaz mody, podczas którego przedszkolaki zaprezentowały niezwykle pomysłowe stroje wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu.

Podczas uroczystości nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu na „Eko Instrument”. Do konkursu wpłynęło aż 50 imponujących prac. Wszystkie prace były bardzo kreatywne i wykonane z surowców wtórnych. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i wspólne promowanie postaw ekologicznych...

Czytaj więcej

Udział w akcji ,,Sprzątanie Świata”

W ubiegłym tygodniu dzieci z naszego przedszkola po raz kolejny wzięły udział w akcji „Sprzątania Świata”. Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie nastawienie wyruszyli spod budynku przedszkola i zajęli się oczyszczaniem okolicy naszego przedszkola. Udział w akcji ,,Sprzątania Świata” z pewnością przyczynił się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Światowy Dzień Zdrowia


Z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który obchodzony jest 7. kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się inscenizacje teatralne promujące zdrowy styl życia, przygotowane przez dzieci z grupy ,,Wiewióreczki” pt: ,,Samo zdrowie”, ,,Jak w bajce” ,,O księżniczce Zuzance i rycerzu witaminki” podczas których dowiedziały się, jak ważne jest zdrowe odżywanie, aktywność fizyczna oraz dbanie o higienę. Przedszkolaki z grupy ,,Wiewióreczki” przedstawiły je dla społeczności przedszkolnej oraz dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej nr3. W swoich grupach dzieci rozmawiały na tematy związane ze zdrowiem. Czytane były bajeczki o tematyce zdrowotnej. Dzieci wykonywały prace plastyczne na temat zdrowia oraz uczestniczyły w zajęciach ruchowych, które uświadomiły dzieciom jak ważny jest sport dla zdrowia...

Czytaj więcej

Konkurs ekologiczny ,,Eko Instrument”

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci Przedszkola Publicznego nr 2 do udziału w konkursie 🙂

Czytaj więcej

Dzieci z grupy Wiewióreczki wybrały się do centrum stomatologicznego Koryśko-Dent. Dzięki uprzejmości, pasji i wiedzy całej załogi dzieci miały okazję poznać zasady dbania o zdrowie jamy ustnej. Serdecznie dziękujemy za przemiłą atmosferę i mnóstwo przydatnej wiedzy.

Czytaj więcej