„Żyj zdrowo i wesoło” – Festyn Rodzinny

27 maja w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach odbył się Festyn Rodzinny.

Dzień Mamy i Taty to dzień wyjątkowy, w którym wszystkie dzieci chcą podziękować Rodzicom za trud włożony w ich wychowanie. To również wspaniała okazja na wspólną zabawę.

Właśnie tego dnia dzieci z wszystkich grup wręczyły swoim rodzicom samodzielnie wykonane upominki i zaprosiły ich do przedszkolnego ogrodu.

Spotkanie odbywało się pod hasłem : ?Żyj zdrowo i wesoło?, dlatego też postanowiono zorganizować festyn rodzinny w innej formie. Proponowaliśmy  wszystkim rodzicom i ich dzieciom udział w biegu rodzinnym ponieważ bieganie to najprostsza, najbardziej naturalna forma ruchu dla zdrowia.

Ważne było aby każdy uczestnik I Biegu Dwójeczki pokonał wyznaczona trasę- wokół jeziorka miejskiego. Trasa biegu była wszystkim znana z mapki oraz oznaczona.

W przedszkolnym ogrodzie wszystkich gości powitała pani dyrektor przedszkola składając mamusiom i tatusiom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Potem była krótka rozgrzewka i wszyscy ustawili się na linii startu. Na sygnał gwizdka wyruszyli.

W biegu brały udział całe rodziny. Jeśli maluchom zabrakło sił to dzielni tatusiowie wspierali swoje dzieci niosąc je na plecach.

Na mecie witała dzieci i rodziców Myszka Miki wręczając rodzinne medale ? ?Sportowa Rodzinka?.

Był to I Bieg Dwójeczki. Mamy nadzieję, że  stanie się to naszą tradycją a przede wszystkim pomoże uświadomić dzieciom, ze każdy ma wpływ na swoje zdrowie.

Następnie wszyscy spotykaliśmy się na pikniku rodzinnym w przedszkolnym ogrodzie gdzie czekało wiele atrakcji:

• Zabawa z Kołem Fortuny ?  ze wspaniałymi niespodziankami
  • Malowanie buzi
  • Wspaniała okazja do namalowania wspólnego, rodzinnego obrazu w ?kąciku plastycznym?
  • Całym rodzinom proponowaliśmy zabawy w kąciku sportowym
  • W kąciku fotograficznym można było zrobić niezapomniane zdjęcie do albumu rodzinnego wykorzystując bajkowe rekwizyty
  • Podczas pikniku odbyła się aukcja wyrobów  ceramicznych wykonanych w Pracowni Terapia- Sztuką przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.
  • Uczestnicy pikniku obejrzeli wystawę obrazów z Pleneru zorganizowanego przez Bartoszycki Dom Kultury znajdująca się w holu przedszkola oraz w ogrodzie wystawę prac dzieci na temat ? Czyste powietrze wokół nas?
  • W naszym przedszkolnym ogrodzie pojawił się samochód policyjny i przedszkolaki  mogły go bliżej poznać
  • Szefowa kuchni proponowała gościom swoje specjały: pierożki, gofry i grochówkę
  • Na pikniku nie zabrakło również pysznych kiełbasek z grilla
  • Gorącą atmosferę chłodziły smaczne lody
  • Były również pokazy taneczne w wykonaniu zaproszonych gości oraz występy dzieci z wszystkich grup naszego przedszkola
  • W konkursach brały udział całe rodziny.

Był to czas radosnej zabawy dzieci razem z rodzicami. Wszystkim dopisywały humory i bawili się wesoło.