„Zrób więcej dla Ziemi”

5 grudnia  uczennice Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Żeromskiego w Bartoszycach w ramach podjętej współpracy i realizowanego projektu społecznego „Zrób więcej dla Ziemi” przeprowadziły dla naszych przedszkolaków zajęcia o charakterze ekologicznym. W zajęciach uczestniczyły  dzieci z grup: „Pszczółki”, „Jeżyki” i „Wiewióreczki” . Nasze przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną na temat ochrony środowiska, z której dowiedziały się, jak można chronić otaczającą nas przyrodę. Licealistki pokazały naszym dzieciom różne przedmioty codziennego użytku, których używanie niestety jest szkodliwe dla środowiska i zaprezentowały proste sposoby na ich zastąpienie rzeczami wykonanymi z naturalnych materiałów. Przedszkolaki poznały hasło: „ZERO WASTE” , co oznacza wykorzystywanie rzeczy jak najdłużej, by nie produkować więcej śmieci. Dzieci uzyskały odpowiedzi na wiele pytań i tym samym zaspokoiły swoją ciekawość oraz poznały pomysły na bycie ekologicznym. Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia.