Zielony ogródek

Zielony ogródek w grupie Misie

Chcąc przyspieszyć przyjęcie  wiosny dzieci z grupy ,,Misie”  postanowiły założyć w sali zielony ogródek. Dzieci dowiedziały się czego potrzebujemy do założenia ogródka – zgromadziliśmy potrzebne przybory( pojemniczki, doniczki, konewkę ziemię, nasionka, łopatki). Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne do wzrostu roślin, wspólnie ustaliliśmy, ze najlepszym miejscem będzie parapet w naszej sali. Następnie w małych grupkach dzieci siały rzeżuchę, koperek, sadziły cebulę, fasolę, pietruszkę. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone na parapecie a dzieci muszą pamiętać o ich podlewaniu i obserwowaniu ich wzrostu. Nie minęło kilka dni a na naszym parapecie zrobiło się wesoło i zielono. Teraz dzieci każdego dnia sprawdzają co się zmieniło w naszym małym ogródku. Rozumiejąc znaczenie nowalijek dla zdrowia niektóre dzieci  postanowiły dodawać do kanapek jedzonych na śniadanie rzeżuchę, którą wcześniej wysiały.