Zielone ogródki w salach

ZAKŁADAMY ZIELONE OGRÓDKI

Na początku zajęcia dzieci poznały różnego rodzaju nasiona. Rozpoznawały ich różnorodny kształt i kolory. Następnie maluszki  miały możliwość samodzielnie zasiać i podlać swoje „uprawy”. Poznały także etapy sadzenia cebuli. Dzieci dowiedziały się min.  jak w prosty sposób wyhodować szczypiorek. Krasnoludki i Misie założyły też hodowlę fasoli, dzięki której będą mogły obserwować kiełkowanie i wzrost poszczególnych części rośliny. Dowiedziały się również , że roślinom do wzrostu potrzebne jest światło , woda i odpowiednia temperatura Na zakończenie wszystkie dzieci ustaliły w jaki sposób będą pielęgnować swoje roślinki.

ZIELONY OGRÓDEK U KRASNOLUDKÓW

ZIELONY OGRÓDEK W GRUPIE MISIÓW

SKRZATY ZAKŁADAJĄ ZIELONY OGRÓDEK W SWOJEJ SALI

Zielony ogródek w sali to nie lada wyzwanie. Wszyscy się zastanawialiśmy co jest nam potrzebne aby taki ogródek założyć. Skrzaty podawały swoje pomysły, z których powstał plan działania w celu założenia zielonego ogródka. Pierwszym etapem była wizyta w sklepie ogrodniczym i spotkanie z ogrodnikiem.

I.Wycieczka do sklepu ogrodniczego

Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się co jest potrzebne roślinom do wzrostu. Pani opowiedziała nam jak należy siać nasiona i jak dbać o roślinki. Wspólnie zakupiliśmy nasiona, doniczki i ziemię.

II. Siejemy nasionka

Po powrocie do przedszkola wszyscy zapoznali się z nazwami nasion, które zakupiliśmy  oraz z ich wyglądem. Następnie przygotowaliśmy doniczki, pojemniki z ziemią i przystąpiliśmy do siania .Codziennie pamiętaliśmy o podlewaniu roślinek i sprawdzaliśmy jak rosną.

III. Mamy piękny zielony kącik w naszej sali

Teraz wiemy, że dbanie o rośliny to wspaniała zabawa dzięki temu w naszej sali jest zielono i przyjemnie, a roślinki urosły piękne. A kanapka ze szczypiorkiem z własnego ogródka jest przepyszna!!!

ZIELONY OGRÓDEK W GRUPIE JEŻYKÓW

JEŻYKI W SKLEPIE OGRODNICZYM