„Z piosenką przez Warmię i mazury”

„Z piosenką przez Warmię i mazury”- wizyta w bibliotece.

W ramach realizacji projektu  „Z piosenką i tańcem przez Warmię i Mazury” w dniu 10.11.2017 roku dzieci z grupy „Pszczółki” w poszukiwaniu okruchów historii odwiedziły powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Bartoszycach. Dzieci dowiedziały się, że w bibliotece są książki, które opowiadają o historii i teraźniejszości naszego miasta, tomiki wierszy opiewające urok i czar zakątków Bartoszyc. Dzieci poznały nazwiska lokalnych poetów. Oglądały przygotowaną przez panią Barbarę Knifko prezentację multimedialną pokazującą źródła rzeki Łyny oraz jej bieg przez naszą krainę geograficzną. Dzieci miały okazję podziwiania naszego miasta z lotu, szukały znajomych ulic, domów, sklepów. Głównym jednak celem odwiedzin w bibliotece było poznanie legendy pt. „Łyna”. Po wysłuchaniu legendy  dzieci układały historyjkę obrazkową, rozwiązywały zagadki dotyczące treści legendy. Wizyta dała mam dużo radości i wiedzy. A jeden z jej uczestników stwierdził; „proszę pani fajnie było”.