„Z mamą , tatą bezpiecznie”

Możliwość sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowujemy każdego roku – to Dzień  Mamy i Taty. Ta wyjątkowa uroczystość w Przedszkolu Publicznym nr 2  obyła się 27 maja 2019 r   w ogrodzie przedszkolnym. Najmilszych gości zaprosiły na Koncert Życzeń  wszystkie  przedszkolaki .W ich repertuarze znalazły się piosenki o mamie , tacie ,  rodzinie , nie koniecznie w języku polskim . Dopełnieniem uroczystości był wspólny  „ IX Bieg  Dwójeczki” – dzieci i rodziców wokół  pobliskiego jeziorka  sąsiadującego z przedszkolem  w ramach  Europejskiego Tygodnia  Sportu. Nie był to jednak zwykły bieg  lecz bieg  pod hasłem „Z mamą , tatą bezpiecznie” a przodowali mu zaproszeni przedstawiciele służb mundurowych- policjant, strażak i ratownik medyczny- rodzice naszych wychowanków. Pomimo niesprzyjającej  aury mali i duzi  uczestnicy ukończyli go w dobrych nastrojach  otrzymując zasłużony medal – Bezpieczny Przedszkolak           . Dzisiejsza uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i  na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców i nas pracowników przedszkola.

Iwona  Osiecka