Wycieczka na wysypisko śmieci w Wysiece koło Bartoszyc

W ramach działań związanych z edukacją ekologiczną, 20.04.2012r. dzieci z grup Wiewióreczki i Jeżyki wzięły udział w wycieczce ekologicznej na wysypisko śmieci w Wysiece.

Po dotarciu na miejsce, wszyscy zostaliśmy serdecznie przywitani.

Pracownicy wysypiska pokazali dzieciom miejsce, gdzie składowane są worki z opakowaniami szklanymi i plastikowymi. Jak się dowiedzieliśmy, wszystkie worki muszą być jeszcze raz sprawdzone, ponieważ ludzie źle segregują śmieci.

Dzieci mogły zobaczyć także maszynę, która prasuje butelki plastikowe, stos opakowań szklanych i całą ?górę? śmieci , które nie podlegają segregacji. Przedszkolaki przyrzekły, że od dziś będą segregować śmieci. Wycieczka na wysypisko była dla dzieci ciekawą lekcja na temat segregacji odpadów.

Na zakończenie wycieczki pracownicy wysypiska pokazali dzieciom wagę, która przy wjeździe waży dostarczone śmieci. My także postanowiliśmy skorzystać z tej wagi i całą grupą sprawdzić – ile ważymy. Waga wskazała 1.120 kg!

Bardzo serdecznie dziękujemy władzom ZGO Sp. z.o.o. w Bartoszycach za udostępnienie i przedstawienie obiektu.