Wycieczka do piekarni

PREDSZKOLAKI W PIEKARNI

7 maja 2014 roku  dzieci  z grupy ?Pszczółki? wybrały się na wycieczkę do piekarni w Bezledach. Przedszkolaki podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły również maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni pokazywali sposoby zaplatania chałek, rogali i bułeczek. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Dzieci dowiedziały się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Również miały możliwość wykazania się zdolnościami artystycznymi w trakcie samodzielnego wykonywania bułeczek, chlebków, rogalików, czy też innych własnych wytworów. Wszystkie wypieki wyszły doskonale!! Słodką  przyjemność sprawiło dzieciom delektowanie się pysznymi babeczkami z serem i marmoladą, które zostały przygotowane w piekarni specjalnie dla nich.  Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom piekarni  za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.