Wycieczka do Olsztyna

WYCIECZKA DO OLSZTYNA

Dzieci z grupy Skrzaty, Jeżyki i Pszczółki z okazji Dnia Dziecka wybrały się na wycieczkę autokarową do Olsztyna.  W programie wycieczki było zwiedzanie Muzeum Przyrody Warmi i Mazur oraz udział w spektaklu w Teatrze Lalek pt. ” Zielony Wędrowiec”. Pierwszym celem wycieczki była wizyta w muzeum, którego siedzibę stanowi secesyjny pałacyk z końca XIX wieku. W jego zasobach zgromadzono dotąd ok. 18900 eksponatów. W większości są to zbiory zoologiczne, botaniczne i geologiczne. Przedszkolaki obejrzały wystawę pt. „Zwierzęta Warmii i Mazur”. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się zwierzętom. Były pod wielkim wrażeniem oglądając z bliska łosia, jelenia i żubra. W teatrze lalek powitał nas Smok i zaprosił na przedstawienie  pt. „Zielony wędrowiec”. Była  to poetycka, nasycona ciepłym humorem bajka o przyjaźni, tolerancji i potrzebie marzenia. A także o sztuce bycia innym. Jej głównym  bohaterem był  Stworek, który wyrusza w wędrówkę   przez barwne krainy – od błękitnej po zieloną.

Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele wrażeń i była wspaniałym prezentem z okazji Dnia Dziecka!