Wycieczka do Mazurolandii

28 listopada 2 najstarsze grupy z przedszkola „Pszczółki” i „Jeżyki” wybrały się na wycieczkę w okolice Kętrzyna do Mazurolandii do wioski Świętego Mikołaja. Po przyjeździe przywitały nas elfy, które poczęstowały nas ciepłą herbatą i słodkimi piernikami. Po rozgrzaniu się przy kominku i ubraniu „mikołajowych czapek”, dzieci wzywały Świętego Mikołaja, który usłyszał ich wołanie. Przedszkolaki przywitały się z Mikołajem, przedstawiły się oraz wyrecytowały kilka świątecznych wierszyków. Święty Mikołaj miał przygotowane świąteczne i zimowe zagadki, za które dzieci otrzymały cukierki. Kolejnym zadaniem było wybranie karteczek z dobrymi uczynkami i nagrodzenie ich brawami oraz karteczek ze złymi uczynkami i włożenie ich do niszczarki. Na koniec spotkania wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę, a dzieci za złożone obietnice dobrego zachowania otrzymały certyfikaty pomocnika Świętego Mikołaja. Po wizycie w chacie Mikołaja dzieci przeszły do chatki elfów, gdzie wspólnie tworzyły ozdoby świąteczne, które zabrały do domu.