Wycieczka do Galin

BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA

2 czerwca z okazji Dnia Dziecka dzieci z grupy  „Misie” i ” Skrzaty” wybrały się na wycieczkę autokarową do Galin. Po przyjeżdzie na miejsce na przedszkolaków czekały klauny, które zaprowadziły wszystkich na farmę zwierząt miniaturowych. Pod okiem opiekuna farmy dzieci miały możliwość karmienia zwierząt. Pobyt na farmie zwierząt miniaturowych był znakomitym źródłem wiedzy o żyjących na wsi zwierzętach, o ich zwyczajach, potrzebach i sposobach pielęgnacji. Następnie wszyscy udaliśmy na plac zabaw gdzie dzieci wzięły udział w  zabawach z klaunami , robieniu baniek mydlanych oraz malowaniu buzi. W międzyczasie było też drugie śniadanie na swieżym powietrzu. Obejrzeliy też zabytkowe budowle  folwark i pałac. Kolejnym punktem wycieczki była Ekologiczna ścieżka edukacyjna, po której oprowadził nas pan leśniczy. Wycieczka do Galin to przygoda, która na długo pozostanie w pamięci dzieci.