Wizyta w Środowiskowym Domu Pomocy Społecznej

W ramach współpracy z rodzicami dzieci z grupy „Jeżyki” miały okazję zwiedzić w tym roku szkolnym kilka ciekawych miejsc pracy swoich rodziców i tym samym bliżej poznać różne zawody, m.in. zawód policjanta, bibliotekarki. W kwietniu zaprosiła nas do swojej pracy mama Maćka – pani Ewa Kozłowska. Cała grupa „Jeżyków” z zaciekawieniem wybrała się do Środowiskowego Domu Samopomocy mieszczącego się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, gdzie mama Maćka zajmuje się arteterapią, czyli terapią poprzez sztukę. Twórczy trening wykorzystuje tu proces tworzenia do poszerzenia świadomości siebie i wzbogacenia własnej osobowości. Przedszkolaki zwiedziły różne pomieszczenia Domu Samopomocy. Wielkie wrażenie zrobiła na dzieciach sala terapii sensorycznej, w której podopieczni pani Ewy odpoczywają po obiedzie. Dzieci miały okazję się tam zrelaksować i odpocząć po dość długim spacerze. Pani Ewa następnie zaprosiła dzieci do zabaw z gliną. Dzieci bardzo chętnie zabrały się do wykonania skarbonek z gliny. Pod kierunkiem pani Ewy powstały cudowne dzieła, ale najważniejsza była sama praca z materiałem, jakim jest glina i wspólna zabawa w miłej atmosferze. Bardzo dziękujemy Pani Ewie za zaproszenie.