Wizyta w Nadleśnictwie Bartoszyce

„Jeżyki” odwiedziły Nadleśnictwo

18 maja dzieci z grupy „Jeżyki” wybrały się na wycieczkę pieszą do Nadleśnictwa Bartoszyce. Wycieczka ta służyła poszerzaniu wiedzy przyrodniczej, rozwijaniu świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za stan środowiska. W czasie pobytu w Nadleśnictwie Bartoszyce dzieci bliżej poznały pracę leśnika oraz miały okazję obejrzeć eksponaty zwierząt leśnych i posłuchać wielu ciekawostek na ich temat. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowiadania pana leśniczego na temat swojej pracy oraz o zwierzętach zamieszkujących lasy naszej okolicy, a następnie rozwiązywały przygotowane przez pana leśniczego zagadki. Na koniec spotkania dzieci otrzymały w prezencie odblaski ze zwierzętami leśnymi. Serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie.