Wizyta w księgarni…

DZIECI Z GRUPY ,,Pszczółki” na wycieczce w księgarni

13.12.2018( czwartek)  dzieci z grupy ,,Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do księgarni gdyż tego dnia obchodzony jest dzień księgarza. Panie w księgarni powitały nas serdecznie opowiedziały o swojej pracy, zapoznały dzieci  z tym w jaki sposób należy szukać książek  o różnej tematyce, jak należy obchodzić się z książkami. Dzieci mogły oglądać  interesujące je pozycje: bajki, książki o zwierzętach, sporcie, atlasy geograficzne.   Na zakończenie spotkania przedszkolaki złożyły paniom tam pracującym życzenia, dzieci otrzymały od pań niespodzianki . Wspólnie postanowiliśmy kupić  atlas świata dla dzieci, ponieważ dzieci zainteresowały się przedstawionymi tam  flagami państw i innymi ciekawostkami o świecie. Była to wspaniała okazja do zapoznania z zawodem księgarza, oraz rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci.

Krystyna Sekita