Wizyta w Domu Pomocy Społecznej

Kochamy naszych seniorów

Dzieci z naszego przedszkola z grupy ,,Pszczółki” dnia 01.10. 2014 odwiedziły pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Bartoszycach z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Seniorzy zgromadzili się w świetlicy i z niecierpliwością  oczekiwali na małych artystów.  Dzieci przedstawiły przygotowany na tą okazję program słowno- muzyczny: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze, złożyły również życzenia zdrowia, radosnych dni,  również obdarowały wszystkich jubilatów laurkami, które przygotowały dzieci z wszystkich grup. Przedszkolaki otrzymały słodkie niespodzianki i wielkie brawa. Przedsięwzięcie to miało na celu uwrażliwienie dzieci oraz społeczności lokalnej na kwestię więzi międzypokoleniowej, a także uświadomienie potencjału i kompetencji wynikających z wieku i doświadczenia jakim dysponują .