Wizyta przedszkolaków w Domu Pomocy Społecznej.

Dnia 17.01.2018 r. przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 2 z grupy ,,Skrzaty” odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bartoszycach Udały się tam z przygotowanym programem słowno-muzycznym z okazji Dnia Babci i Dziadka. Występ był tydzień wcześniej zapowiedziany i bardzo wyczekiwany zarówno przez dzieci jak i podopiecznych DPS. Tuż po obiedzie widzowie zebrali się w sali, w której dzieci występowały. Część z nich przyszła sama, część została przyprowadzona przez swoich opiekunów. Występ z udziałem tak małych aktorów dostarczyła wszystkim wielu łez i wzruszeń. Na koniec przedszkolaki obdarowały pensjonariuszy własnoręcznie wykonanymi, drobnymi upominkami – serduszkami. Dzieci zostały poproszone przez podopiecznych DPS o częstsze wizyty w ich domu. Szczęśliwe i radosne powróciły do swoich zajęć w przedszkolu. Poprzez takie działania uczymy naszych przedszkolaków szacunku do osób starszych oraz wrażliwości na krzywdę i cierpienie innych.

Krystyna Sekita