Witamy Wiosnę w „Dwójeczce”…

Witamy Wiosnę w „Dwójeczce”

21 marca w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość powitania wiosny. Co prawda aura za oknem była jeszcze typowo zimowa, ale przedszkolaki w dobrych nastrojach postanowiły z zabawą i śpiewem wyruszyć na poszukiwanie wiosny. Zabawie towarzyszył kolor zielony, bo to przecież kolor zwiastujący ciepło i możliwość dłuższej zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Uroczystość rozpoczęły dzieci z grupy „Jeżyki” przedstawieniem teatralnym pt. „Pierwszy dzień wiosny”. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało. Potem nastąpiła pora na wiosenne pląsy, w przerwie których odbyło się rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu plastycznego: Bartoszyce moje miasto.Uczestniczy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Następnie każda grupa zaprezentowała przygotowane wiosenne hasło nawiązujące do ekologii i ochrony przyrody. Przy dźwiękach piosenki: „Kolorowa wiosna” całą społeczność przedszkolna wyruszyła na pierwszy wiosenny spacer ulicami naszego miasta. To był bardzo wesoły dzień!