Witamy Wiosnę…

Powitanie wiosny na stałe wpisuje się w kalendarz  naszego przedszkola. W tym roku w budzeniu wiosny  pomaga nam słońce i wróżka. W role których wcieliły się pani  Ania Kondyra i Agata Szefler w inscenizacji  pt. ,,Poszukiwanie wiosny” . Przedstawienie jest interaktywne w którym dzieci odgrywają istotną rolę. Pomagają słońcu  i wróżce  w obudzeniu wiosny . Aby ten dzień był inny niż wszystkie  w p-lu został ogłoszony konkurs na wiosenne nakrycie głowy, w przyniesionych na ten dzień przepięknych  , kolorowych  i wesołych  , kapeluszach, czapkach i  opaskach  dzieci  prezentowały się podczas uroczystości, wszystkie  przygotowane wiosenne nakrycia głowy były przepiękne , każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymało nagrodę, komisja konkursowa nagrodziła z każdej grupy  po trzy szczególnie wyróżniające się prace konkursowe.  Wiosnę obudziły i przyprowadziły do przedszkola dzieci z grupy  Wiewiórki” w przygotowanej  na tę okazję  pantomimie                         pt ,,Przebudzenie wiosny” . Podczas uroczystości wszystkie dzieci śpiewały  piosenki o wiośnie. Jest to uroczystość, która  napawa wszystkich radością, optymizmem i dobrym humorem . Na zakończenie wiosna zaprosiła dzieci na pierwszy wiosenny i wesoły spacer aby przekazać społeczności lokalnej  wesołą   wiadomość, że wiosna już przyszła. Dzień 21 marca to również Dzień  Zespołu Downa, dzieci, personel przedszkola   solidaryzują się w tym dniu  ze wszystkimi, których dotyka ta choroba, dlatego przyszliśmy dzisiaj do przedszkola w kolorowych skarpetkach nie do pary wyrażając  łączność ze wszystkimi osobami z Zespołem Downa. Poprzez takie akcje chcemy uwrażliwiać dzieci na szacunek wobec innych ludzi, chorych, starszych, potrzebujących.

Krystyna Sekita