,,Witajcie w naszej bajce” – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w grupie ,,Biedronki”

,,Witajcie  w naszej bajce” – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w grupie ,,Biedronki

5 listopada obchodzone jest święto wszystkich postaci z bajki, nasza grupa do tego dnia przygotowywała  się przez kilka dni, dzieci słuchały rożnych bajek, znanych i mniej znanych, wykonywały prace plastyczne o ulubionych  postaciach bajkowych, wspólnie z rodzicami przygotowywały przebrania postaci bajkowych na ten dzien. Przedszkolaki w tych dniu miały okazję zaprezentować swoją ulubioną postać z bajki, za którą się przebrały, wysłuchały fragmentów kilku bajek, które same wybrały. Święto bajkowych postaci uczciliśmy wspólną zabawą przy muzyce, dzieci zamieniły się również  w sympatycznego smoka, był też grupowy  quiz pt.: ” Bajeczny świat”: różne zagadki i konkursy wymagające wykazaniem się znajomością bajek, tych bardziej i mniej znanych. Rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek. Przedszkolaki miały też możliwość  przedstawienia swojej wymyślonej bajki kolegom przy pomocy pacynek. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do wspólnej wesołej zabawy oraz do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.