Witaj Wiosno!!!

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca w naszym przedszkolu żegnaliśmy Zimę i witaliśmy Wiosnę. Pani Zima każdego roku odchodzi, ustępując miejsca Pani Wiośnie. W tym dniu wszystkie dzieci  przyszły do przedszkola ubrane w kolorze zielonym , symbolizującym  nam przyjście Wiosny. Dzieci z  każdej grupy  witały Wiosnę piosenkami i wierszykami, a grupa „ Jeżyki”, wystawiła teatrzyk o tym jak ważna jest segregacja śmieci dla naszego środowiska pod kierunkiem Pani Uli Kaczyńskiej i Pani Alicji Łukjanowicz. Pani Wiosna przygotowała  zagadki na które przedszkolaki wspólnie  odpowiadały. Dzieci tańczyły  i bawiły się z Panią Wiosną w pięknie przystrojonej sali. Po występach artystycznych  i wspólnej zabawie, przedszkolaki wyruszyły do miasta  by wspólnie z mieszkańcami i władzami naszego miasta witać Wiosnę, przy akompaniamencie instrumentów muzycznych, które dzieci samodzielnie wykonały z odpadów ekologicznych. Dzieci wspólnie z nauczycielkami przygotowały list do mieszkańców miasta z prośbą o segregowanie śmieci  i przekazały  go Panu Burmistrzowi, rozdały   także mieszkańcom miasta ulotki z informacją jak ważna jest segregacja śmieci dla naszego środowiska. Po całej uroczystości, wszystkie przedszkolaki radosne i uśmiechnięte wróciły do przedszkola.

Monika Mysiewicz, Krystyna Sekita