Wiewióreczki w bibliotece…

Wizyta „Wiewióreczek” w bibliotece

27 lutego 2017 r  dzieci z grupy Wiewióreczki  w ramach programu Cała Polska czyta dzieciom , po raz kolejny udały się na spotkanie czytelnicze  do Biblioteki Dziecięcej  przy ulicy Witosa  . Celem spotkania  tym razem  było usystematyzowanie wiedzy  dzieci  na temat  życia i zwyczajów  ludzi oraz zwierząt z dalekiej północy.  Rozpoczęło się ono  od wysłuchania przez dzieci pięknego wierszyka o małym Eskimosie przeczytanego przez panią bibliotekarkę następnie pogadanką  na temat miejsc podbiegunowych. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się wyeksponowane  kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Na koniec pobytu w bibliotece  pani Iwona  wypożyczyła książeczkę „ Zaczarowana zagroda” ,  by móc ją przeczytać  w przedszkolu. Podczas spotkania panowała jak zawsze miła i wesoła atmosfera, o czym świadczą wykonane fotografie.