Wiewióreczki poznają zawody…

„Wiewióreczki” poznają pracę krawcowej

W związku z realizacją tematu tygodniowego „ Zawody nie tylko dla kobiet dzieci z grupy „Wiewióreczki ”  w dniu 8.03.2017 r wybrały się do Pracowni Krawieckiej „ Styl”.Celem wycieczki było wyrabianie szacunku do pracy ludzi różnych zawodów i zapoznanie dzieci z pracą krawcowej. Dzieci mogły obejrzeć wygląd i wyposażenie zakładu krawieckiego, zobaczyć jakimi urządzeniami  i przyborami  posługuje się krawcowa. Miały możliwość z bliska zobaczyć jak się kroi materiał specjalnymi dużymi nożycami dużym stole, jak wygląda maszyna do szycia i wiele innych rzeczy potrzebnych w jej pracy. Na koniec wizyty dzieci otrzymały w prezencie od pani  krawcowej  ścinki materiałów, , które wykorzystają do zabaw samodzielnych w „ tygodniu bez  zabawek”.

Oto relacja fotograficzna z tej wizyty: