Wiewióreczki bawiły się w ilustratora…

Wycieczka do biblioteki – bawimy się w ilustratora

W dniu 23 maja 2017 r dzieci z grupy   Wiewióreczki  po raz kolejny udały się do Miejskiej  Biblioteki Dziecięcej  przy  ulicy  Witosa. Było to kolejne bardzo ciekawe spotkanie zachęcające dzieci do obcowania z książeczkami i biblioteką. Tym razem dzieci wcieliły się w rolę ilustratorów  i wykonały ilustracje do przeczytanego przez panią bibliotekarkę opowiadania pt „ Jak zniknęli smokowi” z książeczki    „ Opowieści  z mchu i paproci o Żwirku i Muchomorku”.Dodatkowo małym czytelnikom zaprezentowano  książki dla ich przedziału wiekowego oraz wytłumaczono zasady obchodzenia się książkami: ”  , nie wyrywaj karteczek ,  nie rzucaj , nie zaginaj  stron – jednym słowem szanuj mnie”. Takie spotkania rozbudzają zainteresowania czytelnicze przedszkolaków, przybliżają dzieciom literaturę dziecięcą i jej autorów.