Warsztaty Wielkanocne

Baranek w trawie figluje
                                                                          i Wielkanoc nam zwiastuje?

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dzieci w przedszkolu poznają tradycje związane z tym  świętem. Bardzo atrakcyjną formą przybliżenia dzieciom tematyki wielkanocnej były zorganizowane dla dzieci z grupy ?Pszczółki? wielkanocne warsztaty plastyczne.
Spotkanie prowadziła pani Urszula Pietrajczyk, która w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach prowadzi plastyczne koło zainteresowań.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną na temat obrzędów wielkanocnych. Przedszkolaki zaprezentowały przygotowane piosenki okolicznościowe. Dzieci, które miały za zadanie wykonać ozdoby wielkanocne z ogromnym zapałem zabrały się do pracy. Przedszkolaki wykazały się dużą kreatywnością i inwencją twórczą.

Powstały wspaniałe baranki wykonane z waty i płatków kosmetycznych oraz kolorowe kartki wielkanocne wykonane różnymi technikami plastycznymi. Wszystkie prace będą upiększać nasze przedszkole.

Takie zajęcia to doskonała okazja do przybliżenia dzieciom tradycji Świąt Wielkanocnych.