Warsztaty muzyczno- plastyczne z Rodzicami

„WIOSENNE ZABAWY NA ŁĄCE” -WARSZTATY   MUZYCZNO-PLASTYCZNE W GRUPIE „KRASNOLUDKÓW”

W grupie Krasnoludków 21 kwietnia odbyło się spotkanie z Rodzicami nt. „Wiosenne zabawy na łące”. Podczas  tego spotkania Rodzice i dzieci uczestniczyli w zabawach integracyjnych, ruchowo- tanecznych i plastycznych przy muzyce. Na powitanie bawiliśmy się przy piosence   „ Wszyscy są witam was” . Kolejną zabawą była zabawa w parach „Zróbmy kółka dwa”. Do zabaw integrujących wykorzystaliśmy kolorową chustę animacyjną. Było przebieganie pod chustą, chowanie się pod kolorowym parasolem, szukanie koloru motylka. Z zielonych  pasków bibuły tworzyliśmy różne instrumenty Pani Wiosny,na których graliśmy muzykę do piosenki ” Mała pani Wiosna” oraz pajęczynę bawiąc się w małe pajączki.

Zabawa plastyczna przy muzyce była kolejnym punktem naszego spotkania. Dzieci w rytm muzyki stawiały na kartce kropki i kreski, z których powstała trawa. Wspólnie z rodzicami tworzyły żabki, biedronki, motylki oraz kwiatki . A następnie z wykonanych prac powstała jedna wspólna „wiosenna łąka”. Na zakończenie spotkania Krasnoludki zaśpiewały rodzicom piosenkę  pt.”Zielona wiosna”. Spotkanie to było okazją do integracji i wspólnej zabawy.  Dziękujemy Rodzicom za wspólnie spędzony czas.