Warsztaty Bębniarskie.

5 lutego dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach gry na bębnach afrykańskich i nie tylko. W tym dniu wszystkie przedszkolaki zostały wprowadzone w pasjonujący świat dźwięków i rytmów.  Pod kierunkiem instruktora pana Marcina Dadura dzieci uczyły się podstawowych technik wydobywania dźwięków wykorzystując w tym celu różnego rodzaju instrumenty etniczne takie jak: conga, djembe, bębny i wiele innych. Podczas zajęć każde dziecko mogło być muzykiem, dyrygentem a także poprzez improwizację mogło stworzyć własny rytm. Podczas gry na różnorodnych instrumentach etnicznych przedszkolaki doznały wiele radości i satysfakcji z możliwości tworzenia własnych rytmów, przeżyły niezwykłą zabawę. Spotkanie było wartościowym, inspirującym i przyjemnym doświadczeniem dla wszystkich dzieci ale w szczególności dla maluchów, które uczestniczyły w warsztatach pierwszy raz. Wspólna gra na bębnach pozwoliła dzieciom stać się istotną częścią zespołu i komunikować się za pomocą rytmu. Takie warsztaty integrują i pozwalają dzieciom na swobodną improwizację .

Grupa ” Misie”

Grupa ” Skrzaty”