Uczymy się dbać o naszą planetę

W dniu 22.02 2019 r dzieci młodsze z naszego przedszkola odwiedziły  Green Heores – uczennice z Liceum Ogólnokształcącego  w Bartoszycach  w ramach realizowanego przez nie projektu „ Dbamy o naszą planetę” .W trakcie spotkania dzieci wysłuchały zmodyfikowanej bajki „ Zielony Kapturek” ,w której to Kapturek uczył wilka segregować śmieci. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną , gdzie omówiono problem zanieczyszczenia lasów i wód przez ludzi. Nasi goście pokazali dzieciom proste sposoby  dbania o najbliższe środowisko a zarazem całą planetę. Na zakończenie spotkania dzieci uczestniczyły w zabawie segregowania śmieci. Za prawidłowe odpowiedzi wyłonieni zostali zieloni bohaterzy otrzymując specjalne odznaki. Spotkanie przebiegło w miłej  i serdecznej atmosferze.