Transport i aktywność ruchowa

TO JUŻ WIOSNA…

21 marca dzieci  z naszego przedszkola uroczyście powitały wiosnę. Przedszkolaki spotkały się w ogrodzie przedszkolnym, gdzie tańcem i piosenką witały wiosnę. W tym dniu ,,Pani Wiosna? przyjechała do przedszkola rikszą. Pojazd ten wywołał u dzieci wielkie zaciekawienie. Odwiedziny ?Pani Wiosny? rikszą nie były przypadkowe, ponieważ nasze przedszkole propaguje  jazdę na rowerze jako formę aktywnego wypoczynku i zdrowego spędzania wolnego czasu. Po wesołej zabawie w ogrodzie przedszkolnym wszystkie dzieci zostały zaproszone na wiosenny spacerek. Tak więc przedszkolaki razem z ,, Panią Wiosną? barwnym korowodem wyruszyły na wiosenny spacer z pięknymi, kolorowymi kwiatami oraz transparentami, na których widniały hasła zachęcające do aktywnego spędzania czasu  na rowerze.

„RUCH TO ZDROWIE”, ” ŻYJ KOLOROWO”- KONKURSY PLASTYCZNE

Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w ogólnopolskich konkursach plastycznych, których celem jest:

• Propagowanie zdrowego trybu życia
  • Troska o zdrowie dzieci i ich sprawność fizyczną
  • Rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne w różnych technikach i formach oraz materiałach

„DZIEŃ AKTYWNOŚCI SPORTOWEJ”

? zawody sportowe przedszkolaków z dziećmi ze Szkoły Podstawowej Nr 3.

„TAŃCZYMY RAZEM”

– zorganizowanie wiosennych warsztatów tanecznych dla dzieci z wszystkich grupw ogrodzie przedszkolnym z instruktorką z Bartoszyckiego Domu Kultury.

,,EKOLOGICZNY PIKNIK RODZINNY? w ogrodzie przedszkolnym połączony z ,,Biegiem Dwójeczki? oraz  degustacją zdrowych potraw.

MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

-udział dzieci z grupy ” Pszczółki”  w  olimpiadzie  sportowej zorganizowanej na terenie miasta. Promowanie aktywnego sposobu spędzania czasu oraz zdrowej rywalizacji.

ROZGRYWKI I ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

WYCIECZKA AUTOKAROWA NA EKOLOGICZNĄ ŚCIEŻKĘ EDUKACYJNĄ W GALINACH

Celem wycieczki , na którą wybrały się dzieci z grupy ” Misie” i Skrzaty” było  propagowanie bardziej ekologicznego sposobu podróżowania. Ścieżka dydaktyczna jest wytyczona w leśnictwie Czarny Las przy drodze Galiny- Krawczyki. Trasa ścieżki biegnie wzdłuż brzegu rzeki Pisy. Ustawione są na niej tablice omawiające stanowiska edukacyjne.  Las, w którym przebiega trasa ścieżki charakteryzuje się wielką różnorodnością gatunków drzew, krzewów i roślin runa. Między innymi występują tu wiekowe dęby szypułkowe, lipy i potężne buki.  Po ekologicznej  ścieżce edukacyjnej oprowadzał nas pan leśniczy.

,,JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ”

? aktywne spędzanie czasu w Parku Jakubowym w czasie wycieczki autokarowej do Olsztyna.

„RODZINNY PIKNIK WSZYSTKICH POKOLEŃ” ? konkurencje rowerowe. Propagowanie aktywnego sposobu spędzania czasu we współpracy z Bartoszyckim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.