Szkoła Wierna Dziedzictwu…

„Mały Patriota” warsztaty plastyczne z rodzicami

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla przedszkolaków. Spotkanie z rodzicami w grupie Jeżyki w dniu 9.11.207 r rozpoczęło się programem  słowno-muzycznym w wykonaniu dzieci, w którym rodzice wysłuchali  krótką historię Polski  w okresie zaborów. Dzieci  odśpiewały hymn Polski, recytowały wiersze patriotyczne takie jak  „Kto ty Jesteś?”, „ Co to jest Polska” zaśpiewały piosenkę wojskową   „ Ułani” oraz piosenkę  „Dom” Następnie, poprzez wykorzystanie różnorodnych materiałów rodzice wspólnie z dziećmi wykonały przepiękne kotyliony, które dzieci z kolei  zaprezentują  na ogólnej uroczystość Dnia  Niepodległość  w dniu 10.11 2017 r  w naszym przedszkolu.

Niespodzianką ,która zaskoczyła wszystkich uczestników warsztatów  był pokaz  świateł LED wykonany przez p. Bartka z Agencji Artystycznej KURCZE.

Jesteśmy zdania , że takie  warsztaty z rodzicami, były fantastyczną okazją do integracji dzieci, rodziców i pań. Tak obchodzony Dzień Niepodległości Polski na długo zapamiętają w swoich sercach zarówno nasi wychowankowie jak i ich rodzice.