Szkoła Wierna Dziedzictwu…

„Z piosenką i tańcem przez Warmię i Mazury”

26 października dzieci z grupy Pszczółki uczestniczyły w warsztatach tanecznych. Warsztaty poprowadziła pani Małgorzata Wędrowska właścicielka wypożyczalni strojów „M jak Małgosia”. Pani Małgosia prowadzi również zajęcia taneczne z dziećmi z zespołu Kałamajka. Warsztaty są częścią mini projektu „Z piosenką i tańcem przez Warmię i Mazury” realizowanego w grupie Pszczółki a poświęconego poznawaniu dziedzictwa kulturowego naszego regionu. W czasie warsztatów dzieci nauczyły się tańca warmińskiego do przyśpiewki „Zajączek”. Oczywiście przyśpiewka zawiera elementy gwary warmińskiej. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie. Pani Małgosia obiecała, ze odwiedzi nas ponownie. Już nie możemy się doczekać. Dziękujemy Pani Małgosi za poświęcony czas.