Szanowni Rodzice.

Nadzwyczajna sytuacja w systemie oświaty spowodowana zagrożeniem epidemicznym oraz związana z brakiem możliwości prowadzenia działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej na terenie przedszkola  – są to sytuacje niecodzienne dla dyrektora, nauczycieli, dzieci, ale także dla Was Szanowni Rodzice.  Nasze przedszkole, dostosowując się do sytuacji związanej z ogłoszonym stanem epidemii, wprowadza nauczanie na odległość, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii do zdalnego prowadzenia zajęć. W tej wyjątkowej sytuacji niezbędne jest współdziałanie oraz mobilizacja nas wszystkich: dyrektora, nauczycieli, rodziców i dzieci. Wiemy, ile trudu wkładacie Państwo w wychowywanie i edukację swoich dzieci, szczególnie teraz, kiedy wielu z Was łączy swoją pracę zawodową ze wsparciem dzieci w zdalnej nauce i zabawie. Dziękujemy Wam za to bardzo mocno i prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Poprzez ustalone przez Was sposoby komunikacji, Wasi nauczyciele – będą zamieszczać propozycje zabaw i materiałów w możliwych formach ich realizacji poprzez zabawę z dzieckiem w domu. Na stronie internetowej przedszkola umieszczam również Zarządzenie, które określa naszą prace w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania przedszkola. Nasi nauczyciele zawsze chętnie odpowiedzą na nurtujące pytania, poprzez  kontakty zwyczajowo ustalone i przyjęte. Pamiętajcie, że wzajemna współpraca i odpowiedzialne podejście do edukacji na odległość, to klucz do efektywnego organizowania czasu dzieciom w domu. Życzę wszystkim Zdrowia i Wytrwałości. Zapraszam również do kontaktu mailowego przedszkola – ppnr2@op.pl. Odpowiem na wszystkie nurtujące Państwa pytania dotyczące spraw przedszkolnych.

Anna Chilimończyk- dyrektor przedszkola