Święto postaci bajkowych w grupie ,,Skrzaty”

W dniach od 05.11.- 09.11.2017 w grupie ,,Skrzaty” obchodzone było Święto Postaci z Bajek w tych dniach dzieci do przedszkola przyniosły swoje ulubione  maskotki ( postaci z różnych bajek) – przedszkolaki opowiadały  ulubione bajki, wykonały plakat ,, W bajkowej krainie” gdzie spotkały się razem różne postaci. W grupie powstał kącik strojów i gadżetów bajkowych , dzieci mogły się przebierać w księżniczki, wróżki, rycerza, nietoperza i odgrywać swoje role, bawić się w kąciku teatralnym  pacynkami, za pomocą  których wcielały się w różne postaci. Odwiedziły również kolegów z młodszej grupy ,,Krasnoludki” gdzie przedstawiły dzieciom bajkę, inscenizowały wiersze J. Brzechwy ,,Na straganie” ,,Okulary” oraz wspólnie  bawiły się  przy  piosence ,,Witajcie w naszej bajce” oraz innych  bajkowych piosenkach.  Młodsi koledzy bardzo się cieszyli ze wspólnej zabawy.  Działania te  dały dzieciom możliwość przeniesienia się w świat bajek,  zabawy która dała wiele radości, doskonaliła umiejętność współdziałania z kolegami, oraz wzmocniła samoocenę  dzieci poprzez  udział w zabawach z młodszymi kolegami.