Święto Polskiej NIezapominajki

W piątek 13 maja w naszym przedszkolu miała miejsce wyjątkowa uroczystość mianowicie – „Święto Polskiej Niezapominajki”. Niezapominajka uczy serdeczności i popularyzuje piękną polską przyrodę. Na Święto Niezapominajki wybrano dzień 15 maja. W tym dniu sadzi się w ogrodach, na balkonach małe niebieski kwiatki, które mówią: „nie zapomnij o miejscu, w którym żyjesz, o tradycji i przyrodzie”. My Święto Niezapominajki obchodziliśmy troszkę wcześniej, bo 13 maja. Uroczystość odbyła się pod hasłem „Niezapominajka do nas woła: dbajmy o przyrodę i zdrowie już od przedszkola” i była poświęcona działaniom proekologicznym i prozdrowotnym. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat: „Zagrożenia świata zwierząt – o szkodliwości śmieci.” Podczas uroczystości odbył się festiwal piosenki ekologicznej. Dzieci poprzez śpiew pokazywały swój szacunek do przyrody, swoją dbałość o środowisko i zdrowie. Wiedzą z zakresu ochrony środowiska oraz dbałości o przyrodę i zdrowie dzieci wykazywały się także podczas odgadywania zagadek prezentowanych na tablicy multimedialnej. Wszystkie dzieci wykazały się szeroką wiedzą z zakresu ekologii i prawidłowo wykonały postawione przed nimi zadania. W podziękowaniu wszystkie grupy przedszkolne zostały obdarowane sadzonkami wdzięcznych niezapominajek, które umieszczone w kącikach przyrody będą przypominać nam, jak ważne jest dbanie o przyrodę.