Święto Niezapominajki

ŚWIĘTO NIEZAPOMINAJKI

We wtorek 19 maja w naszym przedszkolu miała miejsce wyjątkowa uroczystość, mianowicie – Święto Niezapominajki. Niezapominajka uczy serdeczności i popularyzuje piękną  polską przyrodę. Uroczystość odbyła się pod hasłem „Z Niezapominajką o przyrodzie pamiętamy i o bioróżnorodność dbamy”  i była poświęcona działaniom proekologicznym. Podczas uroczystości dzieci prezentowały piosenki o tematyce przyrodniczej. Wiedzą z zakresu ochrony środowiska i dbałości o  przyrodę dzieci miały okazję wykazać się podczas odgadywania zagadek prezentowanych na tablicy multimedialnej. Wszystkie dzieci wykazały się szeroką wiedzą z zakresu ekologii. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały prezenty za tak świetne przygotowanie wraz z życzeniami dalszych sukcesów w dbaniu o przyrodę. Wszystkie grupy przedszkolne zostały również obdarowane sadzonkami wdzięcznych niezapominajek, które umieszczone w kącikach przyrody będą przypominać nam, jak ważne jest dbanie o przyrodę – o nasz wspólny dom.