Święto Niepodległości w naszym przedszkolu.

Narodowe Święto Niepodległości w grupie ” Jeżyki”

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada w grupie ” Jeżyki” odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki   od dłuższego czasu przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w  naszej grupie i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.  Był również quiz wiedzy o Polce, dzieci  utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, wydarzeń  historycznych naszej Ojczyzny.
Dzięki udziałowi w tego typu uroczystości  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

,,Jesteśmy Polką i Polakiem” – odchody Narodowego Święta Niepodległości w grupie ,,Biedronki”

Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2020 r. w naszej grupie obchodziliśmy rocznicę Odzyskania przez nasz kraj Niepodległości. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Uroczystość  rozpoczęła się od inscenizacji ,,Jak odzyskaliśmy niepodległość”  przedstawionej przez chłopców wcielających się w rolę żołnierzy, którzy w prosty sposób przedstawili kolegom wydarzenia z historii Polski,  dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny: ,,Barwy ojczyste”,  ,,Katechizm dziecka Polskiego”. Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły do utworów patriotycznych, rysowały laurkę i tort  dla naszej ojczyzny. Nastąpiło również  rozstrzygnięcie  grupowego konkursu plastycznego ,,Polska  to moja Ojczyzna”. Na konkurs wpłynęło 7 prac wykonanych  przez dzieci i rodziców- wszystkie prace zostały pomysłowo i przepięknie wykonane, wszystkie zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła do hymnu“. Dzieci z  paniami dokładnie o godz. 11.11 wspólnie odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości. Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania pozytywnych postaw. Dziękujemy wszystkim rodzicom za współpracę i przygotowanie dzieci do uroczystości.

Święto Niepodległości w grupie ” Pszczółek”

Święto Niepodległości w grupie ” Misie”

„Biało-czerwone to barwy ulubione”-Święto Niepodległości w grupie „Skrzaty”

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe –Święto Niepodległości. Przygotowując się do obchodów Święta Niepodległości dzieci poznawały symbole narodowe, uczyły się piosenek, wierszy i układów tanecznych o tematyce patriotycznej. Wykonywały prace plastyczne na temat symboli narodowych. Była to wspaniała okazja do kształtowania postaw patriotycznych naszych przedszkolaków. 12 listopada w naszym Przedszkolu obchodziliśmy uroczyście ten dzień. Część artystyczna była poprzedzona odśpiewaniem hymnu państwowego. Dzieci zaprezentowały uroczystą inscenizację choreografii do utworu „Spring Chopina”, śpiewały piosenki patriotyczne. Tego dnia w naszej grupie odbył się POKAZ MODY PATRIOTYCZNEJ, dzieci wystąpiły w strojach przygotowanych wspólnie z rodzicami, każdy strój miał barwy Flagi Narodowej. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.

Święto Niepodległości w grupie ” Wiewióreczek”

10 listopada dzieci z grupy ” Wiewióreczki” obchodziły Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ubrane na galowo. Do bluzeczek przypięły samodzielnie wykonane kokardy narodowe. Wiewióreczki wystąpiły z programem artystycznym. Recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki, tańczyły ” krakowiaka”. Włączając się do akcji ” Szkoła do Hymnu” dumnie odśpiewały ” Mazurka Dąbrowskiego”. Postawa naszych przedszkolaków dowodzi, że są małymi patriotami.

Święto Niepodległości w grupie ” Krasnoludki”