Święto 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej

„Jeżyki” na placu Bohaterów Westerplatte podczas uroczystości święta 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.
9 września  dzieci z grupy „Jeżyki” wyruszyły na plac Bohaterów Westerplatte aby zobaczyć uroczysty apel według wojskowego ceremoniału zorganizowany z okazji święta 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Wielką atrakcją były dla dzieci czołgi, pojazdy oraz wystawiony sprzęt wojskowy. Przedszkolaki korzystały z okazji i z zaciekawieniem oglądały, dotykały, pytały o działanie, wchodziły do środka pojazdów. Zainteresowaniem dzieci cieszyło się również stoisko Nadleśnictwa Bartoszyce, gdzie dzieci mogły wykazać się wiedzą na temat zwierząt naszych lasów oraz Straży Granicznej, gdzie poznały nowoczesny sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy. Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola, niektórzy deklarowali chęć wstąpienia do służb mundurowych w dalekiej przyszłości.