Światowy Dzień Wody

22 marca został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Światowym Dniem Wody. My również nie zapomnieliśmy o tej dacie i tego dnia w naszym przedszkolu dominował kolor niebieski, bowiem wszyscy mieli ubrania właśnie w tym kolorze, który najbardziej kojarzył się nam z wodą. Dzieci z grupy „Skrzaty”, „Wiewióreczki”, „Jeżyki”, i „Pszczółki” uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych poświęconych wodzie. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną na temat wody i jej znaczenia dla życia na Ziemi. Poznały m.in. stany skupienia wody, obieg wody w przyrodzie, źródła zanieczyszczeń wody oraz sposoby jej oszczędzania w codziennym życiu. Dzieci dowiedziały się także jak ważna jest woda dla organizmu ludzkiego i jakie korzyści płyną z jej picia. Podczas wykonywanych doświadczeń i eksperymentów z wodą nasze  przedszkolaki  uczyły  się  nazywać  cechy  wody, poznały niektóre właściwości wody, obserwowały, które przedmioty toną, a które unoszą się na wodzie. Zdobywaniu tak ważnych wiadomości towarzyszyła świetna zabawa .